Kuvaus
Ego Royal sähköskootteri
2024 kesän uutuus, Royal sähköskootteri kilpailukykyiseen hintaan.
Tuotetiedot:
- 60V 3000W harjaton moottori
- Akku 60V 50Ah (3kwh) (Li-Ion) (lue lisää akusta tästä)
- Latausaika 6-10 h
- CE-hyväksytty
- EEC- Hyväksytty ja mukana toimitetaan COC-todistus, jolla voi laitteen rekisteröidä mopoksi.
- NFC-käynnistys ”lätkällä”
- Suomenkielinen ohjekirja
- Max. Huippunopeus n. 60km/h. (kolme nopeusaluetta)
- Elektroninen äänimerkinantolaite
- Bluetooth, musiikin kuuntelua varten.
- Mittarissa led näyttö
- Akun varaustilan näyttö ja nopeusmittari
- Pakkaus sisältää laturin
- Ajovalot edessä ja takana
- Vilkut
- Peilit
- Varashälytin kaukosäätimellä
- Teräsrunko
- Iskunvaimennettu etu- ja takapää
- Hydrauliset levyjarrut edessä ja takana
- 12″ Renkaat
- Alumiinivanteet
- Toimintamatka 25km/h nopeudella n. 100 km (riippuen maastosta, ajettavasta nopeudesta ja kuormasta)
- Max. kantavuus 200 kg. (Suositellaan tilapäisesti max 180 kg)
- Huomio! Kulkuneuvot joiden teho ylittää 1000 wattia(W) ja/tai joiden rakenteellinen enimmäisnopeus ylittää 25 km/h eivät ole tieliikennekelpoisia.
Tilaa edullisia lisävarusteita täältä.
Väri:
- Musta/ punainen
Mitat:
- Pituus 201 cm
- Leveys 76 cm
- Korkeus 98,5 cm
- Istuinkorkeus 78 cm
- Paino 98 kg
Sähköskootterilla on 1 vuoden takuu. (Huom! akkua ladattava säännöllisesti säilytyksenkin aikana jotta akku säilyttää vireytensä). On suotavaa ladata akku jokaisella latauskerralla täyteen. Skootterin Li-ion akku ei kestä pakkasta (-8 c astetta suositeltu alin käyttölämpötila). Säilytä skootteria lämpimässä.
Sähköskootteri toimitetaan isossa ja vahvassa rautakehikossa kotisi ulko-ovelle tai vaihtoehtoisesti tuotteen voi noutaa varastoltamme Hollolasta. Paketti on suuri ja painava jonka takia tuotteeseen tulee rahtimaksu 55€. (nopea toimitus 1-2 arkipäivää). Toimitetaan osittain kasattuna.
Pidätämme oikeuden mahdollisiin materiaalimuutoksiin tuote-erien välillä. Muutos voi tapahtua ilman erillistä ilmoitusta. Kaikki tiedot ovat valmistajan ilmoittamia tietoja jotka saattavat poiketa hieman todetusta, johtuen esim. mittaustavasta, ajo-olosuhteista, kuljettajan ominaisuuksista yms.